Klubi
25.01.16

Saku Antvärk Klubi alustab

19. jaanuari varahommikul kogunevad Saku Õlletehase parklas olevasse bussi 19 ootusärevate nägudega õlle- ja siidrisõpra. Enamik neist töötavad Saku Õlletehases, kuid alustavasse klubisse on tee leidnud ka inimesi muudest valdkondadest. Loodava klubi eesmärk on ühendada õlle- ja siidrisõbrad ning uurida, proovida, avastada ja jagada klubi kodulehel kõike, mis toimub mitmekesises ja kiiresti muutuvas õlle- ja siidrimaailmas. Enne veel, kui sõit lõunanaabrite lätlaste juurde alata saab, teeb klubi eestvedaja Arto Aro kiire ülevaate eesootavast. Esimene Saku Antvärgi Klubi üritus on tiheda graafikuga – plaan on külastada kahte pruulikoda ja lõpetada päev põneva foodpairing’u õhtusöögiga.

Valmiermuiža

 

Esimene peatus oli Riia lähedal väikeses Valmiermuiža mõisas ja pruulikojas, kus valmistatakse õlut nimega – üllatus-üllatus – Valmiermuiža. Tegelikult juba enam kui 400 aastat ajas tagasi ulatuva pruuliajalooga mõis oli maailmasõdade tõttu vajunud unustuste hõlma kuni 2009 aastani. Just sel aastal otsis Aigars Ruņģis oma kolleegidega välja ajaloolised retseptid, täiendas neid tänapäevaste teadmistega ja alustas taas õlle pruulimist. Viimase seitsme aastaga on Valmiermuiža õllede valik pidevalt kasvanud ja tänaseks on neil valikus juba seitse õlut. Kui enamikku õllesid on võimalik saada tavapoodidest, ka Eestis, siis ühte neist saab juua vaid Valmiermuiža enda ja veel mõnes valitud Riia restoranis. Seda sellepärast, et tegu on elusa õllega, mis säilib vaid kolm päeva. Pruulikoja külastuse lõpetasime lõunasöögiga kohalikus restoranis, mida saatsid soojad tänusõnad Valmiermuiža omanikult Aigars Ruņģisilt.

kafido-com Kaspars Filips Dobrovolskis-27 copy

Aldaris

 

Järgmisena sõitsime Läti ühte vanemasse ja tuntumasse õlletehasesse Aldaris (otsetõlkes „õllepruulija”), mis asub Riia äärelinnas. Eelmisel aastal 150-ndat tegevusaastat tähistanud tehases võõrustas meid kolleeg ja õllesommeljee Andris Rasiņš, kes viis meid haaravale retkele läbi tehases valminud õllede ajaloo. Üks põnev fakt ekskursioonilt, mida teistegagi jagada: aastal 1906 oli Aldaris kogu Euroopa kõige moodsam pruulikoda, mida külastasid pruulmeistrid üle maailma. Ekskursioon lõppes mõnusa snäki ja Aldarise õlledega.

kafido-com Kaspars Filips Dobrovolskis-142 copy

Restoran Philippe

 

Päeva lõpuks sõitsime Jurmalasse, kus Andris oli koos restoran Philippe peakokaga valmistanud spetsiaalse foodpairing-menüü. Viis imelist rooga ja viis tõeliselt omanäolist õlut panid põnevale päevale ja ühtlasi klubi esimesele kogunemisele väärika punkti, pakkudes unustamatu maitseelamuse. „Näiteks kirsisorbeti kõrvale serveeriti erilist gose-tüüpi õlut – see oli üllatav ja vaimustav,” meenutas klubi eestvedaja Arto Aro. Tagasi Tallinnasse jõudes ootasid õlleklubi liikmed juba järgmist, veebruaris toimuvat sõitu. Sellest kirjutame edaspidi!