Muud lood
01.02.16

Mis on õlu?

Õlu on maailma kõige populaarsem ja tõenäoliselt ka kõige vanem alkohoolne jook, mida hakati valmistama arvatavasti juba enam kui 10 000 aastat tagasi. Võib tunduda uskumatu, aga õlleteo põhitõed on selle aja jooksul jäänud praktiliselt muutumatuks – vastavalt oludele ja trendidele on mõned koostisosad küll vahetunud, kuid mitte kardinaalselt. Ja tänapäeval, mil saadaval on tuhandeid erinevaid õllesorte, kasutatakse õlle tegemiseks peamiselt vaid nelja koostisosa – vett, linnaseid, humalalt ja pärmi.

VESI

Umbes 95% õllest moodustab vesi ja üldine reegel on olnud, et kui vesi maitseb juues hästi, siis on ta sobilik ka õlle valmistamiseks. Kuid tegelikult mängib vesi palju suuremat rolli, kui arvata osatakse. Vee kvaliteedi tõttu on paljud maailmakuulsad õlletootjad valmistanud oma õlled alati ühes kindlas kohas ning kasutanud selleks vaid ühte kindlat kaevu. Üheks selliseks õlletootjaks on ka meie oma kohalik pruulikoda Saku Õlletehas.

LINNASED

Linnasteks kutsutakse linnastatud teravilja ehk vilja, mida on leotatud, idandatud ja õigel hetkel kuivatatud. Üldjuhul kasutatakse pruulimisel küll odralinnaseid, kuid vahel lisatakse segusse ka rukki- ja nisulinnast, tänu millele on võimalik valmistada erinevaid põnevaid õllesorte. Ehkki linnase peaülesanne on pärmi toitmine suhkrutega, ei saa alahinnata ka linnase tähtsust õlle värvi ja maitse kujunemisel.

HUMAL

Õlle valmistamisel kasutatakse humalakäbisid, mis on korjatud emastaimedelt enne kollaseks muutumist. Käbid kuivatatakse ja pakendatakse niiskuse ja päikesevalguse eest kaitstud keskkonda. Humalal on õlleteos palju funktsioone. Humalast saab õlu oma lõhna ja kibeda maitse, humal aitab kaasa õllevahu moodustumisele ning on ka looduslikuks säilitusaineks. kafido-com Kaspars Filips Dobrovolskis-35

PÄRM

Pärm ehk tegelikult pärmseen tekitab õlles linnasesuhkrut “süües” käärimise, tänu millele tekivad alkohol ja süsihappegaas. Õlle pruulimisel kasutatakse üldiselt kahte erinevat tüüpi pärmi: pinnakäärituspärm, mida kasutatakse ale-tüüpi õllede valmistamiseks ning põhjakäärituspärm, mida kasutatakse lager-tüüpi õllesortides. Oma nimetused on nad saanud sellest, et pinnapärm tõuseb käärimise lõpuks õlle pinnale, põhjapärm vajub aga põhja. Lisaks on pärmil tähtis roll ka õlle maitse kujunemisel. Loomulikult ei piirdu kõik õlled vaid siin kirjeldatud koostisosadega ning variatsioonide loomiseks kasutatakse mitmeid erinevaid lisaaineid (näiteks kirsiõlut tehes kirsimahla). Kuid millist õlut sa ka ei pruuliks, neid nelja koostisosa peetakse siiski õlle põhikomponentideks.