Persoonilood Klubi
01.04.16

Antvärk Lauri Laiapea (sepp, Raplamaa)

Raplamaal Valtu külas asub üks põnev 200-aastane tuuleveski, kus jahu küll enam ei jahvatata, kuid tööd tehakse iga päev. Nimelt on Puraviku Tuuleveskisse end sisse seadnud neli tublit antvärki (Lauri Laiapea, Harri Riim, Tauri Eesik ja Raido Tähtla), kes kutsuvad end ühise nimega Veskisepad.

Meie jõudsime seppadeni läbi klubiliikme Joonase, kes neid varem teadis ning oskas meie vajadused nende oskustega ühendada. Nimelt tahtsime klubile Saku Antvärgi sümboolikaga pudeliavajaid, mis oleks valminud tõelise antvärgi käe läbi. Märtsis võtsimegi ette teekonna veskisse, et näha, kuidas mehed tööd teevad ja kuidas meie avajad sünnivad. Lisaks sepatööle tutvusime lähemalt ka Lauriga, kes lahkesti meile sepikojas tuuri tegi ning mõnele küsimusele vastas.

Nimi: Lauri Laiapea

Vanus: 36

Töökogemus aastates: 18

Kuidas jõudsid sepakunstini?

Täiesti juhuslikult. Ühel päeval, kui kõndisin mööda teed, tuli mulle vastu sõber. Jutuajamise käigus märkasin, et tal on kaelas huvitav sepistatud ripats. Küsisin, et kust said? Vastas, et ise tegin. Ega kohe ei tahtnud uskuda, et midagi sellist on võimalik ise teha. Rääkis, et on juba mõnda aega sepikojas tööl ja päris äge töö on. Minul hakkasid kohe peas mõtted kerima ja hirmus soov oli selle sepikoja asjaga lähemalt tutvuda. Mõeldud – tehtud, juba järgmisel päeval olin bossi juures töövestlusel ja ülejärgmisel päeval olin sepa õpilane (sell). Nii algas minu sepaks saamise teekond.

 

Mis on Sinu ameti juures kõige suurem väljakutse?

Et kliendi poolt tellitu vastaks võimalikult täpselt tema ootustele, sest esialgu müüme talle ju ettekujutust :).

 

Kui Sa ei oleks sepp, siis kes sa oleksid?

Kui saaks, siis oleks ikkagi sepp :). Kui peaks olema miskit muud, siis vast ettevõtja mõnes turismivaldkonnas.

 

Mida soovitad noortele, kes soovivad sepaks või muuks käsitööliseks õppida?

Soovitan õppida vastava erialaga koolis, see edukalt lõpetada ja valida hoolega sepp, kelle juures võimalikult palju praktiseerida.

 

Ja muidugi ei sa üle ega ümber küsimusest, mis on Sinu lemmikõlu?

Hetkel Saku Karl.