Klubi Degustatsioonid
05.05.16

Klubi lemmikud ürituselt Tallinn Craft Beer Weekend (ehk sour is the new black)

1.–2. aprillini toimus juba teist korda Baltimaade piirkonna suurim rahvusvaheline väikepruulikodade festival Tallinn Craft Beer Weekend (TCBW).

Põhjala pruulikoja korraldatud käsitööõllefännide pidupäeval osales 31 õlletootjat kogu maailmast ja nende kraanidest sai proovida enam kui 120 erinevat märjukest. Uusi ja põnevaid maitseid käis Noblessneri Valukojas otsimas ka meie klubi. Rääkisime teiste õllesõpradega juttu ning tutvusime craft-õllede maailma arengutrendidega.

Kuigi olime kohal vaid esimesel päeval, piisas sellest, et saada üsna täpselt aru, mis hetkel käsitööõllede valdkonnas toimub.

„Minu jaoks oli üks suurimaid üllatusi hapude õllede arvukus. Tore, et neid on nii suurel hulgal tootma hakatud,” sõnas klubi sekretär Keili. Kuigi esmapilgul võiks arvata, et tegu on hard-core õllefestivaliga, kuhu asjatundmatutel asja ei ole, siis tegelikult sobib see üritus igaühele.

„Mulle kui suhteliselt algajale õllesõbrale annab taoline festival hea ülevaate sellest, mida kõike on võimalik õllega teha. Uudishimu sai rahuldatud,” arvas Mari-Liis.

„Minu jaoks oli TCBW esmakordselt selline suur üritus. Alguses natuke pelgasin, kuna olen selles valdkonnas tegelikult ikkagi kollanokk. Aga väga mõnus seltskond oli koos ning sain oma joogikaardile päris mitu uut lemmikut,” sekundeeris Sven.

Lühidalt – kui sulle vähegi õllekultuur ja natuke erilisemad maitsed huvi pakuvad, võta TCBW17 kindlasti plaani.

Nüüd aga meie kokkuvõte TCBW lemmikõlledest

Kõigil kuuel klubiliikmel, kes festivalil käisid, oli ülesanne valida välja oma esikolmik. Ehkki mõni edetabel koosnes lausa kuuest õllest, eelistas vähemalt kolm meie klubi liikmetest järgmisi õllesid:

BBNo (UK) – 01|06 Motueka & Lime Saison 5,5%

Võiks öelda, et lausa täiuslik õlu. Kõik oli suurepäraselt tasakaalus: nii aroom, maitse kui ka tekstuur. Kui peaks valima ainult ühe õllesordi või õlle, mida elu lõpuni tarbida, siis oleks see tugev kandidaat.

Cigar City (US) – Cigar City/Nantahala Two Regular Joes – Imperial Stout 9.3%

Parim tume õlu sellel festivalil. Tõeliselt tummine ja väga aromaatne. Tulvil huvitavatest tumedatest maitsetest, mis on kõik suurepäraselt tasakaalus.

Mikkeller (DK) – 12 oz Wineale 8.1%

Eriliselt õrna ja mitmekülgse maitsega veinilik hapu õlu. Aroom oli meelivärskendav ja mõnusalt hapukas. Tekstuurilt parajalt kehakas ning mitte liiga karboniseeritud.

Lisaks mahtusid meie edetabelitesse ka need õlled:

– Bakunin (RUS) – Salty Dog – Gose 4.5%

– Barley Wine 9.6% – Boneyard (US)

– Hop Venom DIPA 8.9%

– Buddelship (GER) – Moonshine Imperial Pils 7.0%

– Buxton (UK) – Buxton/Lervig Trolltunga

– Gooseberry Sour IPA 6.3% – Edge Brewing (CAT)

– Cookie Euphoria – Amber Ale 5.2%

– Lehe (EST)

– Suur Paks Mastif (Big Fat Mastif)

– Sherry Barrel Edition English

– Lehe (EST) – Big Dog – Quadruple Leg IPA 17%

– Lindheim (NO)

– Lindheim/Lervig/Edge Lords Of Acid

– Berliner Weisse 4.7%

– Lervig (NO) – Lucky Jack Grapefruit Edition 4.7%

– Lervig (NO) – A Passion For Sour – Wild Ale 7.4%

– Mikkeller (DK) – Acid Trip Red Wine – Red Grape Sour BA 8.8%

– Põhjala (EST) – Pime Öö PX BA

– Imperial Stout 13.9% – Tanker (EST)

– Hallucination – IPA 7.6% – Õllenaut (EST)

– Elvira – Biere de Garde 8%