Persoonilood
28.06.16

Antvärk Eero Vaikre (klaasikunstnik, Järvakandi)

Järvakandi on mõnus paik Rapla maakonnas, millele on omistatud Eestimaa klaasipealinna tiitel – ja seda põhjusega. Nimelt elab seal klaasipuhuja Eero Vaikre kelle klaasistuudios juuni keskel klubiga külas juttu ja klaasi puhumas käisime. Antvärk Eero tegi meile kiired instruktsioonid ning seejärel saime juba tema abiga ise kätt proovida puhudes klaasist vaase ja kausse.

Nimi: Eero Vaikre

Vanus: 38

Töökogemus aastates: 12

Kuidas jõudsid klaasipuhumiseni?

Esimene kontakt, kust algas minu klaasiteekond, oli 1999 aastal Tallinna Pedagoogilise Ülikooli kunstiõpetuse oskonnas Sofi Aršase juhendatud klaasi tehnoloogia õppeaines. Klaasipuhumise esimesed kogemused sain hiljem EKAs klaasi osakonnas õppides.

 

Mis on sinu ameti juures kõige suurem väljakutse?

Tasakaalu leidmine loova töö ja turvalist sissetulekut pakkuvate värviliste suveniiride valmistamise vahel.

 

Kas on mõni muu amet, mida sooviksid proovida?

Ma usun, et mõned asjad on kokku loodud, mitte nagu rusikas silmaauku, vaid nagu klaas piibu otsa. Ei kujuta praegu ette, et peaksin millegi muuga tegelema.

 

Millega töövälisel ajal tegeled?

Sisyphosliku praguneva ja puruneva maailma teenimise kõrval üritan ka igavikulist maailma Kristuse kaudu enese jaoks tervena hoida.

 

Mis on sinu töö juures kõige köitvam või meeldivam, mis selle juures hoiab?

Vedela klaasiga töötamisel on palju positiivseid momente. Klaasi plastilisus pakub loomingulist vabadust. Kuuma hõõguva klaasi atraktiivsus põhjustab uusi kohtumisi huvitavate inimestega.

 

Ja muidugi ei sa üle ega ümber küsimusest, mis on sinu lemmikõlu või -siider?

Kindlat lemmikut mul ei ole, õllejoomine on minu puhul pigem juhuslik kui regulaarne. Kuumal suvepäeval ahju ees töötades on külmad alkoholivabad õlled olnud meeldivaks vahelduseks veejoomisele.