Klubi Degustatsioonid
11.10.16

Degustatsioon: kriek, kirss, kirsch või cherry?

Kuna Saku Antvärk tuli välja uue pruuliga Cherry Brew, siis suunasime oma fookuse erinevate kirsiõllede peale ja tegime väikese degustatsiooni. Selles osales 6 erineva tausta ja iseloomuga pruuli, ning hindamisele läks nii maitse, aroom kui ka õlledest leiduvad eripärad. Proovimiseks olime valinud nii vanameistreid Belgiast kui ka paar kodumaist tootjat.

Arvestades, et hinnati maitseid ja meeldivust, siis on saadud tulemused loomulikult subjektiivsed, kuid ülevaate õllega kaasnevast elamusest leiab siit siiski.

Brouwerij Lindemans, Kriek, Lambic Style – Fruit, (BEL) 3,5% 

Klubi hinnang: 

Tõeline lambic lambicu ekspertidelt. Lindemans on juba teist sajandit keskendunud just lambic õlletüübile ja kriek on nende uhke lipulaev. Tegemist on omamoodi etaloniga selles väikeses segmendis.

Aroomilt intensiivne ja kirsine, lambicule omaselt loomne. Maitselt värske ja korralikult hapu. Keskmisele tarbijale ilmselt raskesti joodav, kuid väga mõnusalt kirsine.

 

Saku Antvärk, Cherry Brew, (EST) 4,5% vol

Klubi hinnang:
Saku Antvärgi sarja uusim liige. Tegemist on erinevalt enamuses testis osalevatest õlledest lager-tüüpi õllega, mis on kombineeritud kirsimahlaga.

Aroomis on tunda lisaks kirsile ka nn mandli ehk kirsikivi aroomi. Maitselt meeldivalt magus-hapu, aga pigem magusapoolne ja õllesem kui teised. Võrdlemisi kerge juua ning sobib hästi ka talvisel perioodil.

 

Bacchus, Kriekenbier, (BEL) 5,8% vol 

Klubi hinnang:

Bacchus on samuti pikkade traditsioonidega Belgia kirsiõlle tootja. Tegemist ei ole küll lambic baasil tehtud kirsiõllega, kuid sarnasel meetodil valminud pruuliga Belgia flaami regioonist ehk Old Flemish Brown.

Aroomilt kirsine ja vürtsikas. Ütleks isegi, et mandline koos teatavalt puiduse alatooniga. Maitselt magusam ja meenutab rosinaid. Kirssi jääb võibolla kirsihulludele väheks ning järelmaitse on mõrkjam ja puidusem kui teistel.

 

A. Le. Coq , Kriek, (EST) 4,5% vol

Klubi hinnang:

Lõuna Eesti suurtootja versioon kirsiõllest on laenanud oma nime Belgiast. Sisult on tegemist siiski tavapärase kirsi–ale tüüpi õllega.

Aroomilt mahe ja puuviljane. Maitselt tugevalt kirsimahlane ja sidrunhappeliselt hapukas. Seekordsel maitsmisel omas õlu ka kummaliselt soolast järelmaitset.

 

Liefmans (Duvel – Moortgat), Kriek Brut, Sour Red/Brown, (BEL) 6,0% vol  

Klubi hinnang:

Liefmans on samuti tunnustatud Belgia kirsiõlle tootja, kes teeb oma Kriek Bruti kombineerides Goudebandi ja Oud bruin (Old brown) erinevaid aastakäike hapude kirssidega.

Aroomilt hapukas ja isegi alkohoolne koos magusa alatooniga. Maitselt mõrkjam ja happelisem kui teised. Eriti üllatas seik, et oma kehalt jäi Brut kuidagi lahjaks. Samuti oli maitse meiekandimeestele harjumatult happeline. Sellest õllest ootasime me kõik enamat.

 

Neuzeller Kloster-Bräu, Kirsch Bier, (GER) 4,8% vol

Klubi hinnang:

Uue ja ootamatu kirsiõllena esines Saksa päritolu Kirsch Bier, mis on samuti lager-tüüpi õlle baasil. Tootja näol on tegemist ühe võrdlemisi vana, kuid värvika Ida-Saksa pruulikojaga, kes lõi lained õllega, mille nimetas „Anti Aging Beer“ ehk vananemisvastane õlu.

Aroomilt on pruul kompotine ja magus, õrnalt ehk ka kirsine. Maitselt mahe ja puuviljane. Järelmaitses on tunda kibedust.

 

Lõpetuseks võib öelda, et kirsiõllede valik on saanud juurde üpris mitmeid uusi ja huvitavaid variatsioone ning oma lemmiku leiab soovi korral igaüks.