Persoonilood
24.03.17

Antvärk Pilvi Tammoja (kostüümikunstnik, Tallinn)

Pilvi Tammoja on tõeline antvärk. Tema pudelikorkidest loodud raudrüü “Cygnus Atratus” kaunistab Saku Antvärki reklaame ja esindab uhkelt Antvärkide väärtusi ja tõekspidamisi. Lisaks korgikunstis nähtule, küsisime Pilvilt ka mõned huvitavad küsimused ja lisasime ta oma antvärkide nimekirja.

Nimi: Pilvi Tammoja

Vanus: 25

Amet: Kostüümikunstnik

Töökogemus: 2 aastat

 

Mida teed sa hingega ja kus vallandub su loovus?

Üheks lemmiktegevuseks kostüümide juures on tikkimine. Samuti meeldib mulle iga eseme juurde mõelda taustalugu. Näiteks: kes neid kanda võiks, mis maailmas see olend elaks jne.

 

Kuidas jõudsid kostüümikunstniku ametini?

Moe- ja kostüümiajalugu on mind alati köitnud. Seetõttu läksin õppima Eesti Kunstiakadeemiasse moedisaini eriala. Kooliajal aga sai selgeks, et rõivatööstus pole päris see, millega end siduda tahaksin. Pärast kooli lõppu hakkasingi esialgu keskenduma teatraalsetele peaehetele ja sealt edasi kostüümidele.

 

Mis on sinu ameti juures kõige suurem väljakutse?

Kui töö on hobi ja vastupidi, siis on raske võtta endale puhkehetki. Kuna ideid on palju, tahaksin koguaeg tegutseda, et jõuaks ikka enamuse neist teostada ka. Märkmik ja pliiats peavad koguaeg kaasas olema, siis saan kiiresti mõtted paberile visandada.

 

Kui sa ei oleks kostüümikunstnik, siis missugust ametit sa omaksid?

Arheoloog.

 

Millega töövälisel ajal tegeled?

Vaatan krimisarju, loen raamatuid ja veedan aega lähedastega.

 

Mis on sinu töö juures kõige köitvam või meeldivam, mis selle juures hoiab?

Erinevaid materjale ja tehnoloogiaid, mida tahaksin katsetada on tohutult palju. Nii püsib iga projekt minu jaoks värskena. 

 

Mis on sinu lemmikjook?

Greibimahl

 

Tutvu Pilvi loominguga lähemalt:

Facebook

@vesineitsi

@pilvitammoja

Instagram

#pilvitammojalooming